אושר בקריאה ראשונה: תוארך הוראת השעה המסדירה את מערך השיטור העירוני

​מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לייעול האכיפה והפיקוח העירוניים ברשויות המקומיות (הוראת שעה)(תיקון)(הארכת תוקף), התשע"ג-2013 , שהגישה הממשלה. הצעת החוק נועדה להאריך בארבע שנים את הוראת השעה המסדירה את מערך השיטור העירוני ומסמיכה פקחים עירוניים לפעול, בתחום שיפוטה של הרשות המקומית, לשם מניעת אלימות. כן מוצע לקובע הקלה באופן הרחבת תחולתו של החוק על יישובים נוספים.

במהלך הדיון אמר ח"כ איתן כבל כי עלולים להיווצר משטרות פרטיות של ראשי ערים ו"הם יסתובבו כמו שריף". הוא קרא לחיזוק המשטרה. ח"כ דב חנין אמר כי על סוגיה זו היו ויכוחים רבים בוועדת הפנים ולתחושתו לא מתקדמים בסוגיה. הוא שאל "כיצד זולגות סמכויות אכיפה שיטוריות לפקחים עירוניים. ח"כ חנין הסביר כי המשטרה נמצאת בעומס יתר. הוא המליץ לעצור את התפתחות השיטור העירונית. הוא הציע לחזק את המשטרה ולתת לה תקציבים. השר לביטחון פנים, ח"כ יצחק אהרונוביץ' סיכם ואמר כי בפועל השיטור העירוני עובד כבר ב- 17 רשויות. הוא אישר שצריך עוד אלפי שוטרים אך אמר שהשיטור העירוני מסייע למשטרה והרשויות מרוצות מאד מהפיילוט של השיטור העירוני ובקרוב יצורפו עוד 9 ערים.

 38 חכים תמכו בהצעה בקריאה ראשונה ו- 17 התנגדו לה. לא היו נמנעים. ההצעה תועבר לוועדת הכנסת וזו תחליט איזו ועדה תדון בנושא.

(מקור – אתר "נבו")

הערה – בלא אישור האורכה יפוג תוקף הוראת השעה ב-31/07/2013.  קישור לחוק ניתן למצוא באתר בעמוד חקיקה>>רשויות מקומיות (מס' 21).

פוסט זה פורסם בקטגוריה עדכון חקיקה, פקוח עירוני, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.